Bilinçaltını Tanıyalım

0

“Beynimizin %10’unu kullanıyoruz“ diye yanlış bilinen bir husus vardır. Aslında beynin %100’ ünü kullanıyoruz. Nörologlar manyetik rezonans görüntüleme yada MRI denilen teknikle insan bir şey düşünürken ya da yaparken beynin hangi bölümlerinin harekete geçtiğini gözlemleyebiliyorlar.

Bilinçaltını vücudu yöneten bir bilgisayar gibi düşünürsek beyinin kendi bünyesinde bulunan bir yazılım programı doğrultusunda hareket ettiğini anlarız. Anne karnından itibaren görev yapan yazılımın ana hedefi insan bedenini korumak, kollamak, hayatta tutmak ve türünün devamlılığını sağlamaktır.

Bilinçaltımız beynimizin %95’ ini oluşturmaktadır. %5’ lik bölüm ise, yaşam içerisinde bilinçli olarak kullandığımız bölümdür. Bir çocuğun bilinçaltı anne karnından itibaren 6 yaşına kadar etrafında duyduğu, gördüğü her şeyi farkında olmadan kaydeder. Bu yüzden 0-6 yaş dönemi çocuklar için çok önemli bir dönemdir. Olumlu ve olumsuz bütün verileri bu dönemde bilinç- altına işlenir ve büyüdüğümüzde hayatımıza yön verecek kodlar oluşturulur.

Bilinçaltı kaydedilen verileri sorgulamaz, görevi sadece onları kaydetmek ve uygulamaktır. Ne kayıtlıysa onu uygular. Olumlu düşünme (olumlama) bilinçaltını programlamanın bir yoludur. Meditasyonla birlikte olumlama yapıldığı zaman amaca ulaşmakta daha başarılı olunur.

Küçüklüğümüzden itibaren hayatla ilgili en çok duyup hissettiğimiz bilinçaltı kodlarından birisi “hayat zordur“ kodudur. Eğer kişinin bilinçaltı bu kodu işlemişse kişi hayatta bir kısım zorluklarla karşılaşır. Bu durumda çekim yasası devreye girmiş olur.

Farkında olmadan iyi temennide bulunduğumuzu zannedip olumsuz cümleler kurabiliyoruz. “Allah kazadan beladan korusun“ cümlesindeki kaza ve bela olumsuz (negatif) enerjiyi harekete geçirir.

Pozitif olumlamalara örnek verecek olursak;

“Bolluğum ve bereketim her geçen gün daha da artıyor“

“hayatımda huzur ve neşeye sahibim“

“Arabama her zaman her yerde park yeri bulurum“

“Para bildiğim ve bilmediğim her yerden gelir“

“ben bir para mıknatısıyım“

cümleleri iyi hisler uyandırıp iyi beklentiler oluşturan cümlelerdir. İçinde olumlu kelimeler bulunan cümlelerle sizlerde kendi olumlamalarınızı (afirmasyon) yazabilirsiniz.

Bir yorum bırakın