Yeni Sistemde Bedelli Askerlik Ücreti Belli Oldu

0

Bilindiği üzere bir süredir çalışmaları devam eden, farklı eğitim durumundaki gençlerin mezuniyetleri göz önünde bulundurularak hazırlanan ve yüzbinlerce gencimizi yakından ilgilendiren yeni askerlik sisteminde bedelli askerlik ücreti belli oldu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR’ın katılmış olduğu Editör Masası’nda bilgi verdiği ve detaylarının belli olduğu yeni askerlik sisteminde bedelli askerlik ücreti belli oldu. Buna göre yeni bedelli askerlik ücreti 31 bin 343 Türk Lirası olurken, yapılan düzenleme neticesinde bu miktarın her altı ayda bir memurlara yapılan zam oranında artacağı bildirildi. Öte yandan bu haktan yararlanmak isteyen yurt dışındaki vatandaşlarımız için bu miktar 5 bin 113 Euro olarak belirlendi.

Yasa Ne zaman Yürürlüğe Girecek

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Akar; çalışmanın önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığına sunulacağını belirtirken, son detayların o süreçte belirlenerek tasarının son şeklini alacağını ve yapılacak değerlendirmeler sonucunda önümüzdeki Nisan ayında yeni askerlik sisteminin kanunlaşarak yürürlüğe gireceğini ifade etti

Bir yorum bırakın