Benzine Bir Zam Daha Mı Geliyor?

0

Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren ve yapılan her haber sonrası kamuoyunun dikkatini fazlasıyla çekmeyi başaran petrol fiyatlarındaki artış, yaşanan son gelişmelerden sonra yine gündemin üst sıralarına çıkacağa benziyor.

Benzine dün gece yapılan 15 kuruşluk zamdan sonra, Akdeniz piyasasından gelen çarpıcı haberler benzin fiyatlarında 11 kuruşluk yeni bir artış yaşanacağı konusunu gündeme getirdi.

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan Brent Petrol ve Akdeniz piyasasında yaşanan hareketlilik neticesinde benzinin ton fiyatı bir gecede 586 dolardan 610 dolara çıktı. Böylece son 1 ayda benzinin ton fiyatı 85 dolar arttı. Petrol fiyatlarında yukarı yönlü yaşanan bu hareketlilik piyasalarda önümüzdeki hafta benzinde 11 kuruşluk yeni bir zam beklentisinin oluşmasına sebep oldu.

Uluslararası piyasada yaşanan bu ani yükselişte herhangi bir gerileme yaşanmadığı takdirde pompa fiyatları tekrar zamlanmış olacak, böylece İstanbul’da 6,58 kuruştan satılan benzinin litre fiyatı 6,69’a, Ankara’da 6,64 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,75 liraya çıkacak.

Vatandaşların akaryakıt fiyatlarına art arda gelen zamlardan sonra nasıl bir tepki göstereceği şimdilik merak konusu.

Bir yorum bırakın