İnfaz ve Koruma Memuru Alımında Önemli Değişiklik

0

Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma memuru alımında 14 Mart 2019 tarihli ve 30714 sayılı Resmi Gazete uyarınca değişiklik yapıldı.

İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adayları yakından ilgilendiren gelişmede Resmi Gazetede yayımlanan karara göre 10 Temmuz 2003 tarihinde yürürlüğe giren Adalet Bakanlığı memur sınav, atama ve nakil yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. Bu itibarla Adalet Bakanlığı tarafından infaz ve koruma memuru ibarelerinin yer aldığı sözlü sınav maddesinde değişiklik yapıldı.

İşte Değiştirilen O Yönetmelik

10 Temmuz 2003 tarihli ve 25164 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında yer alan “, infaz ve koruma memuru” ibareleri yürürlükten kaldırılmış ve aynı maddenin dördüncü fıkrasında yer alan “on” ibaresi “beş” şeklinde değiştirilmiştir. Yönetmelikte yapılan bu değişiklik sadece infaz koruma memuru adayları için geçerli olurken; zabıt katipliği, mübaşir, şoför, cezaevi katipliği, daktilograf gibi unvanlar bu değişikliğin dışında tutuldu.

Yapılan bu değişikliğe göre infaz koruma memuru alımlarında sözlü sınavla ilgili olarak; belirlenen KPSS puan türlerinden en yüksek puan almış beş katı kadar aday mülakata girmeye hak kazanacak.

Bir yorum bırakın