THY Personel Alımı

0

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker AYCI konuk olduğu CNN Türk’te personel alımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına son dönemlerde sosyal medya üzerinden yayılan “THY Satılıyor mu” sorusuna cevap vererek başlayan Aycı, böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtirken THY’nin faaliyetlerini büyüterek devam ettiğini ifade etti.

Aycı personel alımına ilişkin olarak yaptığı açıklamada THY’nin 60 bin çalışanı olduğunu, Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınılacak olması sebebiyle daha fazla personele ihtiyaç duyulacağını ve bu açığı kapatmak için 2019 yılı içerisinde 8 bin memur alımı yaparak çalışan sayısını 68 bine çıkaracaklarını açıkladı.

Başvuru Şartları

Türk Hava Yolları 2019 yılı içerisinde 1150 civarı yeni kaptan, 2300 kabin memuru alımı yapacak. Kabin memuru alımı en az lise mezunu adaylar arasından yapılacak olup, başvuru yapacak adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekirken ikinci bir yabancı dile sahip adaylar tercih sebebi olacak. Ayrıca başvuruda bulunacak adayların herhangi bir adli sicil kaydı ile adli sicil arşivi kaydının bulunmaması gerekiyor.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın yapmış olduğu açıklamalardan sonra adayların gözü THY’nin resmi internet sitesinden yapılacak olan duyuruya çevrilmiş durumda

Bir yorum bırakın