Benzine Bir Zam Daha

0

Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren ve geçen hafta petrol piyasasında yaşanan hareketlilikten sonra benzine beklenilen zam bu gece itibariyle geliyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre, benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 13 kuruş zam yapıldı.

Geçtiğimiz hafta dolar kuru ve ürün fiyatlarındaki artış neticesinde benzinin ton fiyatı bir gecede 586 dolardan 610 dolara çıkmış, yaşanan bu gelişme piyasalarda ve kamuoyunda benzine yeniden zam geleceği beklentisini oluşturmuştu. Yaşanan bu hareketlilik ve fiyat artışları kısa sürede etkisini göstererek benzine yansıdı ve benzinin pompa fiyatı 13 kuruş zamlanmış oldu.

Zam Sonrası Güncel Fiyatlar

Yaşanan artışın ardından Ankara’da 6,65 lira olan benzinin litre fiyatı 6,78’e, İstanbul’da litre fiyatı 6.58 lira olan benzinin litre fiyatı 6,71’e çıkarken, İzmir’de 6,62 lira olan benzinin litre fiyatı 6,75 liraya yükselmiş oldu. Böylece benzin, Mart ayı içinde ikinci kez; 2019’un başından bu yana 7. kez zamlanmış oldu.

Son bir hafta içinde iki defa zamlanan benzin fiyatlarından sonra gözler motorin ve otogaz kullanan araç sahiplerine çevrildi.

Bir yorum bırakın