Herşey Senden Sana

0

İnsanların anlamakta en çok zorlandıkları şey; bir haksızlıkla karşılaştığı zaman ya da farklı bir sorunla yüzleştiği zaman, bu sorunun kendisinden kaynaklandığını anlamasıdır. Karşıdaki kişi ve olayları suçlamak daha kolaydır. Bu durum ego  sayesinde olur. Ego; kavga, korku, öfke ve nefretten beslenir. Ego kavga ve çatışma ister, çünkü varoluş amacı budur. Şu soruları hepimiz kendi kendimize sormuşuzdur ya da hayıflanmışızdır;

-Neden  işimde hep zorluklarla karşılaşıyorum?

-Neden hep haksızlığa uğruyorum?

-Çevremdeki insanlar beni hep yanlış anlıyor.

-Arkadaşlarıma, aileme iyi niyetlerle davranmama rağmen hep kullanılıyorum.

-İyi niyetimi suiistimal ediyorlar.

Bunlar gibi uzunca bir liste yazılabilir. Bu düşüncelerde hep karşı taraf suçlanır. Çünkü biz iyi niyetle hareket etmişizdir. Bizim açımızdan hiçbir sorun yok gibi görünür. Ama yasalar böyle işlemiyor. Daha önceki yazılarımda bilinçaltının işleyişinden bahsetmiştim. Bilinçaltımız biz farkında olmadan milyonlarca veri işliyor  ve çekim yasası devreye giriyor, mıknatıs gibi. Sende ne varsa sana çekiliyor. Yaydığımız frekans neyse ona denk frekanstan yayın alırız. Aslında bunun farkına vardıktan sonra sorunları çözmek daha kolay oluyor.  Neden işimde hep zorluklarla karşılaşıyorum? sorusunun cevabı, bilinçaltında “zorlanırsam başarılı olurum” ya da “iş hayatı zordur” gibi kodlar içeriyor olabilir. Bu kodları değiştirdiğiniz zaman iş yaşamınız da değişir. Çevrenizde gördüğünüz kişiler ve yaşadığınız olaylar sizin bilinçaltınızın aynasıdır.  Biz değiştiğimiz zaman yaşamımız da değişir.

Yaşamın ve ruhun özü sevgidir. Sevgi tekliktir, sevgide sen, ben yoktur. Bu dünyada ne ekersen onu biçersin. Bilinçaltını tanımak istiyorsan yaşadığın olayları ve çevrendeki insanları incelemelisin.

 

Sibel Bektaş

 

 

 

 

 

Bir yorum bırakın