Büyü Ve Nazarı Bozma Yöntemleri

0

 

Nazar kelimesi Arapçada göz anlamına gelir. Bu yüzdendir ki nazar boncuğu göz şeklinde yapılır. Nazar boncuğunu üzerinizde taşıyabileceğiniz gibi evde de bulundurabilirsiniz. Mavi renk negatif enerjiyi toplar. Nazar boncuğu üzerinizde iken kırılırsa negatif enerjiyi topladığı için kırıldığına inanılır.

İnanışa göre nazar insanı tesiri altına alabilir hatta hasta edebilir. Nazara karşı okunması gereken dualar Nas ve Felak sureleridir. 66 adet iri kaya tuzuna her birine tek tek “mez calin bez calin” esması okunur. Bu tuzlar bir kap suda eritilir. Bu su ile banyo yapılır. Ancak dikkat edilmesi gereken husus bu suyun gidere akmaması konusudur. Su ayak basmayan bir toprağa dökülmelidir. Bu yöntemle nazar ve büyü tamamen temizlenmiş olur.

Metal bir kap içinde üzerlik tohumu yada ada çayı demeti yakılıp evin her yerinde dumanı gezdirilirse evdeki nazarı ve negatif enerjileri temizlediğine inanılır. Evi sirkeli suyla temizlemekte diğer bir yöntemdir. Unutulmaması gereken şey sirkeli suyu kimyasallarla karıştırılmamasıdır. Nazar ve negatif enerjiyi kovmanın Hatay yöresinde sıkça kullanılan bir yöntemi vardır; bakır bir kap içinde buhur yakma yöntemi. Aktarlardan temin edilen buhur yakılıp evin içinde gezdirildiği taktirde nazar ve kötü enerjinin etraftan kovulacağına inanılır.

Hangi surelerin büyü bozmak için kullanıldığına dair şunlar söylenebilir.

-Bakara suresi:Her türlü sihri defeder.

-Rad suresi: Hüddamlardan korur.

-Fatır suresi: Cin ve taifesinden kişiyi korur.

-Rahman suresi: Aileye zarar veren büyüleri defeder.

-Cin suresi: 7 defa okunursa cinlerin şerrinden korur.

-Nas suresi: Kişiye büyü ile ilgili bir zarar gelmez.

-Felak suresi: En etkili büyü bozma duasıdır.

FELAK SURESİ

1.Kul, euzü birabbil felak,

2.min şerri ma halak,

3.ve min şerri gasikin iza vakab,

4.ve min şerrin neffassati fil ukad,

5.ve min şerri hasidin iza hased.

ANLAMI

De ki:”Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.”

NAS SURESİ

1.Kul, euzu birabbin nas,

2.melikin nas,

3.ilahin nas,

4.min şerril vasvasil hannas,

5.elleziy yuvesvisu fiy sudurin nas,

6.minel cinneti ven nas.

ANLAMI

De ki:”Cinlerden ve insanlardan;insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden,insanların Rabbine,insanların Melik’ine ,insanların İlah’ına sığınırım.”

Bir yorum bırakın