Pilot Adaylarına Müjde

0

6 Nisan’da Atatürk Havalimanı’nın taşınma işlemlerinin bitirilmesiyle beraber tam kapasiteyle çalışacak olan İstanbul Havalimanı’nın artan ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla THY, ikinci pilot aday adayı ilanını Haziran ayında yayınlamayı planladığını duyurdu.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklama pilot olmayı isteyen binlerce adayı heyecanlandırdı.  THY tarafından düzenli olarak yapılan ve adayların pilot yetkinliklerinin ölçüldüğü CRM sürecinde ikinci kez olumsuz not alan ikinci pilot adaylarının bu sürece yeniden katılacağı açıklanarak eğitimleri başarıyla tamamlayan adayların ikinci pilot olarak uçuşlara başlayacağı belirtildi.

Adaylarda Aranan Şartlar

Yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı programına katılmak isteyen adaylarda aranacak özelliklerin başında yabancı dil bilgisi, yaş ve eğitim gibi temel özelliklerin yanı sıra; adayların sorumluluk sahibi, disiplinli, uçuş yeteneğine sahip, karar verme yetkinlikleri gelişmiş bireyler olmaları önemli özellikler olarak yer alıyor. Ayrıca daha önceki pilot adaylardan yabancı dil puan türü olarak TOEFL (IBT) sınavından en az 60 puan, IELTS sınavından en az 6 puan ve IELTS’in  speaking sınavından en az 6 puan almış olmaları isteniyordu.

Tüm şartları sağlayan adaylar Türk Hava Yolları bünyesinde yer alan akademilerde 18-24 ay boyunca teorik ve uygulamalı derslerden oluşan bir programa tabi tutulacak ve yaklaşık 2 sene süren bu eğitimin sonunda başarılı olan adaylar ikinci pilot olarak THY filosuna katılacak.

Bir yorum bırakın