Enerji veTabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı

0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tam zamanlı istihdam edilmek üzere 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli alacak. Alıma ilişkin detaylar haberimizin devamında.

Enerji Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin Ek 6’ncı maddesine dayanılarak 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin” 8’inci maddesinin 2’nci fıkrası uyarınca 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli istihdam edecek.

Başvuru Şartları

Sözlü sınav ile gerçekleştirlecek olan alımda adaylardan 2017 veya 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli olan YDS, e-YDS veya eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik sınavlarının herhangi birinden alınmış yabancı dil puanı esas alınacak.

Alım Yapılacak Bölümler

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Fakültelerin dört yıllık eğitim veren mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvuru Tarihleri

Başvurular 25 Mart 2019 Pazartesi günü başlayacak olup, 5 Nisan 2019 Cuma günü saat 16.00’da sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adayların başvurularını istenilen belgelerle birlikte şahsen ya da posta yoluyla  Bakanlığın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na yapmaları gerekmektedir.

Sınava başvuracak adaylar detaylı bilgileri Bakanlığın resmi sitesi üzerindeki https://www.enerji.gov.tr/tr-TR/Bakanlik-Duyurulari/Sozlesmeli-Bilisim-Personeli-Giris-Sinavi-Ilaniadresinden öğrenebilirler.

Bir yorum bırakın