E-Devlet’ten 5 Yeni Hizmet Daha

0

E-Devlet tarafından geçtiğimiz hafta bankalara borcu olanlar için yeni bir hizmet kullanıma açılırken, bugün yapılan açıklama ile vatandaşlara 5 yeni hizmetin daha sisteme entegre edildiği belirtildi.

Hizmete açılan yenilikler sonrasında e-devlet kapısı üzerinden risk merkezi raporu başvurusu, adıma tescilli araç sorgulaması, kalfalık, ustalık, usta öğrencilik, iş yeri açma belgesi sorgulamaları ile elektrik ve doğal gaz işlemleri yapılabilecek.

Getirilen Yeniliklerin Kurumlara Göre Dağılımı

Yapılan yenilikler sonucunda “risk merkezi raporu” Türkiye Bankalar Birliğince, tüzel kişiler için “adıma tescilli araç” sorgulaması Emniyet Genel Müdürlüğünce, kalfalık, ustalık, usta öğrencilik, iş yeri açma belgesi sorgulaması Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak olup; elektrik ve doğal gaz işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirilecek.

Vatandaşlar gerçekleştirmek istedikleri işlemleri www.turkiye.gov.tr  adresi üzerinden yapabilecek.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay doğal gaz, su, elektrik, telekom aboneliği işlemler e-devlet sistemiyle entegre hale getirilerek vatandaşın kullanımına açılmış ve vatandaşlara aynı sistem üzerinden aboneliklerini sonlandırma hakkı da tanınmıştı.

Bir yorum bırakın