Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Başvuruları Başladı

0

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Bakanlıkta boş bulunan 297 kişilik kadroya kurum personelleri için kura yöntemiyle unvan değişikliği yapacak.

Sağlık Bakanlığı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin A bendine göre görev yapan Uzman, Uzman Tabip, Tabip, Eczacı, Diş Tabibi ve Uzman Diş Tabibi gibi unvanlara atanacaklar için kadrolar açıldı. Sağlık Bakanlığı 2019 yılı içerisinde kura yoluyla atamasını yapmış olduğu personellere münhal bulunan toplam 297 kadro için unvan değişikliği yapacak. Yapılacak olan unvan değişikliği ise kura yöntemiyle gerçekleştirilecek.

Başvuru Tarihleri

Başvurular 19-26 Mart 2019 tarihleri arasında saat 18.00’e kadar Sağlık Bakanlığı’nın Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak. Başvurusunu sistem üzerinden tamamlayan adaylar başvuruları kesinleştikten sonra başvuru formunu imzalayıp disiplin amirine onaylatarak, ilan edilen başvuru tarihleri içerisinde Sağlık Bakanlığı’na elden ya da kargo yoluyla teslim edecekler.

Bakanlık taraından açılan kadrolara yerleştirilmek isteyen adayların kura çekimi 10 Nisan 2019 Çarşamba günü yapılacak. Kurada ismi çıkan şanslı adaylar görevlerine almış oldukları yeni unvanlarıyla devam edecek.

Bir yorum bırakın