Emekliler İçin Başvurular Başladı

0

Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin emekliler için yapacağı konut projesi için başvurular başladı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum’da yapmış olduğu konuşmasında emekli vatandaşlarımız için konut projesinin başlayacağını belirtmiş ve bu doğrultuda Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin arsa tahsisini gerçekleştirmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da destekleri ile projeye başlanmıştı.

25 Mart itibariyle başlayan kayıtlar 5 Nisan tarihine kadar devam edecek olup ilk etapta yapılacak konut sayısını emekli vatandaşların talebi belirleyecek ve başvuru için kayıtlar Halk Bankasına yapılacak. Emekli vatandaşlar ilk etapta Halk Bankasına 2+1 daireler için 500 TL, 3+1 daireler için ise 1000 TL yatıracak ve ilerleyen süreç içerisinde konutlar için kura çekimleri gerçekleşecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum emeklilerimizin kira öder gibi 20 yıl vade ile ev sahibi olacağını belirtirken, emeklilerimizin gerek peşinat konusunda gerek ödeme planı konusunda müsterih olmalarını, Bakanlık ve TOKİ olarak emeklilerimize en uygun koşulları sağlayacaklarının altını çizdi.

Bir yorum bırakın