Anadolu Üniversitesi 15 Akademik Personel Alımı

0

 

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi unvanları için 15 akademik personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. Son başvuru tarihi ile adaylardan istenen belgeler haberimizin devamında.

Anadolu Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınlamış olduğu ilanla, Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi unvanlarında 15 personel istihdam edileceğini açıkladı. İlan metninde adaylar için belirlenen kadrolar ve şartlar yayınlanırken, yapılacak alımın son başvuru tarihi 15 Nisan 2019 tarihi olarak belirlendi.

Başvuru Şartları ve Adaylardan İstenen Belgeler

Anadolu Üniversitesinde Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma İle İlgili Değerlendirme Ölçütlerini (Ölçütlere, Üniversitemiz web sayfasından ulaşılabilir.) ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümlerini taşıyan profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi adaylarının dilekçelerine (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirteceklerdir.)

  • 2 adet fotoğraf,
  • Özgeçmiş,
  • Öğrenim belgesi,
  • Askerlik durumlarını gösteren belge,
  • Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğine göre profesör adaylarının 14. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı,
  • Doçent adaylarının 9. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı ve
  • Doktor öğretim üyesi adaylarının 6. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı da elektronik ortamda (flash bellek veya CD içerisinde) ekleyerek, ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde “Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı ESKİŞEHİR” adresine ‘şahsen’ vermeleri gerekmektedir.

Ayrıca yapılan açıklamada Yabancı dille öğretim yapılan bölümlerde “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8/7. maddesi hükümleri uygulanacaktır. Adaylar, şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabilecektir. İlan hakkındaki gerekli bilgilere, Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinin  duyurular bölümünden ulaşılabilir” ifadelerine yer verildi.

 

 

Bir yorum bırakın