Benzine Zam Geldi

0

Dün sabah saatlerinden itibaren hareketlenmeye başlayan Brent petrolün varil fiyatlarında yaşanan artış benzin fiyatlarının yeniden artmasına sebep oldu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre benzinin litre fiyatın bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 19 kuruş zam yapılacak. Gelen son zam ile birlikte İstanbul’da 6.71 TL olan benzinin litre fiyatı 6.90 TL’ye, Ankara’da ortalama 6.78 TL olan benzinin litre fiyatı da 6.97 TL’ye, İzmir’de ortalama 6.75 TL olan benzinin litre fiyatı ise 6.94 TL’ye çıkmış olacak. Böylece benzin fiyatları son 1 ay içersinde3.kez zamlanırken benzinin litre fiyatı 7 liraya dayanmış oldu.

Petrol Fiyatları Neden Artıyor

ABD’nin Venezuela ve Çin’e karşı yaptırımlarını artıracağı yönünde yapmış olduğu açıklama sonrasında Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) üretimde kısıntı yapma kararı ile güne 68,01 dolardan başlayan ve gün içerisinde yukarı yönlü ivme kazanan brent petrolün varil fiyatının 69,46 dolara yükselmesi petrol fiyatlarında artışa neden oldu.

 

Bir yorum bırakın