Anadolu Üniversitesi AÖF Sınav tarihlerini açıkladı

0

Anadolu Üniversitesi binlerce öğrenciyi ilgilendiren sınav tarihi ve sınava girerken uyulması gereken kurallarını da içeren duyuruda bulundu yapılan açıklamada sınava girecek öğrencilerin sınav yerlerini bir gün önceden görmeleri  ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmaları gerektiği vurgulandı.

Anadolu Üniversitesi sınavların,

  • bahar dönemi ara sınavını 13-14 Nisan 2019 tarihinde,
  • bahar dönemi dönem sonu sınavının25-26 Mayıs 2019 tarihinde
  • 2018-2019 öğretim yılı üç ders sınavını ise 20 Temmuz 2019 tarihinde yapılacağını duyurdu

Üniversiteden yapılan açılamaya göre öğrenciler sınava girerken Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesini mutlaka yanlarında bulundurmaları zorunlu ve her iki belgeden birisi eksik olan öğrenci sınava alınmayacak.

Öğrenciler Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

AÖF tarafından öğrencilere Sınav merkezi tercihi, sınav organizasyonu başladıktan sonra yapılırsa bir sonraki sınavlar için geçerli olacağı, bu nedenle, sınav merkezi tercihi yaptırırken aşağıda verilen tarihleri ve açıklamaları göz önünde bulundurmalar hatırlatıldı.

Buna göre, Bahar Dönemi Dönem Sonu sınavı merkez tercihini 15 Nisan 2019 tarihine kadar yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

Öğrenciler; adres, büro ve sınav merkezi tercih işlemlerini Öğrenci Girişi bölümüne T.C. kimlik numarası ve şifresiyle giriş yaparak, AÖF bürolarından veya Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezinin 0850 200 46 10 ya da 444 10 26 (7 gün 24 saat) telefon numaralarını arayarak yaptırabilirler.

Sınav Sonuçlarının açıklanması ise yaklaşık 15 içinde öğrenci giriş sayfasından açıklanacak ve sınav sonuçları ayrıca posta ile gönderilmeyecek.

Sınav sonuçlarına, sonuç ilanından itibaren 3 üç gün içinde itiraz hakkı var ancak belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için mazeret sınavı açılmayacak.

Bir yorum bırakın