Jandarma Genel Komutanlığı 424 Subay Alıyor

0

Jandarma Genel Komutanlığı yayınlamış olduğu başvuru kılavuzu ile 424 subay alımı yapacağını duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı 9-29 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı alım doğrultusunda Jandarma, Personel, İkmal, Maliye, Öğretmen (Beden Eğitimi), Bakım, Mühendis (İnşaat), İstihkâm, Muhabere, Tabip (Muvazzaf), Diş Tabibi (Muvazzaf) ve Pilot (Muvazzaf) branşlarından oluşan 424 muvazzaf/sözleşmeli erkek ve kadın subay istihdamı gerçekleştirecek.

Yapılacak Olan Alım İçin KPSS ve ALES Şartı

Adayların 2018 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (P3) puan türünden en az 65 puan almaları gerekirken, 2017 veya 2018 yıllarında yapılan ALES’in Eşit Ağırlık puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek.

Şehit ve malul eş ve çocukları (Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu 21/j maddesi kapsamında olanlar) için ise bu puanların en az %80‟ini almış olmak gerekecek.

Adaylarda Aranacak Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az dört yıllık lisans programlarından mezun olmuş veya kayıt tarihine (26.08.2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak,

Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK tarafından verilen denklik belgesini almış olmak ve bunu sisteme yüklemek.

Yaş Şartı

Adaylarda 27 yaşını bitirmemiş olma şartı ( 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğanlar) aranırken;

Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş yani 01 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olma şartını taşıyanlar başvuru yapabilecekken, lisansüstü öğrenimine devam eden adayların 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Ayrıca Muvazzaf Tabip ve Diş Tabibi Subay adaylar için de 32 yaşının bitirmemiş olma yani 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olanlar sınava başvurabilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinden detaylı bilgilere ve başvuru kılavuzuna erişebilir.

 

 

 

 

 

 

Bir yorum bırakın