Polislere 8-24’Mü Geliyor

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Emniyet Teşkilatının kuruluş yıl dönümü sebebiyle yapmış olduğu konuşmasında polisleri çok yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu uzun zamandır emniyet mensuplarının gündem maddelerinden biri olan ve çeşitli ortamlarda dile getirdikleri taleplerin başında gelen çalışma süreleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı Makamında Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve bazı emniyet mensuplarını kabul eden Soylu burada yapmış olduğu konuşmasında polislerimizin çalışma saatlerinin 8-24 olması konusunda yeşil ışık yaktı.

Polis Teşkilatımız İçin 8-24 Daha Verimli

Birçok emniyet mensubunun zor şartlar altında uzun zamandan beri büyük bir fedakârlıkla 12-12 çalışmakta olduğunu belirten Soylu, Türkiye’nin tamamında polislerimizin 8-24 çalışma saatine geçtiği andan itibaren daha iyi ve daha verimli çalışacağının altını çizdi. Teşkilat mensuplarının daha iyi yaşamaya, daha iyi giyinmeye hakları olduğunu, genel olarak daha iyi hayat şartlarında yaşaması gerektiğini ve yaşayacağını belirten Soylu, sorunların ve taleplerin farkında olduğunu sözlerine ekledi.

Celal Uzunkaya: Talep Ediyoruz

Emniyet Teşkilatının kuruluş yıl dönümü sebebiyle konuşan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya bugüne kadar emniyet teşkilatına verdiği desteklerden ötürü Bakan Soylu ’ya teşekkürlerini iletirken teşkilatın bazı ihtiyaç ve taleplerini de dile getirdi. Gerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ nun 8-24 çalışma süresi hakkında yapmış olduğu açıklaması gerek Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’nın bu konu hakkındaki talebini iletmesi emniyet mensupları arasında sevinçle karşılanırken, binlerce polisin bu çalışma sürelerine geçilmesini beklemeye başladı.

Bir yorum bırakın