Sahil Güvenlik Komutanlığı 97 Subay Alımı

0

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılı personel istihdamına yönelik olarak 97 subay alımı gerçekleştirecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı; Sahil Güvenlik (Güverte), Sahil Güvenlik (Makine), Sahil Güvenlik Mühendis (Bilgisayar), Sahil Güvenlik Mühendis (Elektronik), Sahil Güvenlik Mühendis (Gemi İnşaat), Sahil Güvenlik Mühendis (Makine), Sahil Güvenlik Mühendis (İnşaat), Sahil Güvenlik İkmal, Sahil Güvenlik (Pilot), (Uçak Bakım/Pilotaj), Sahil Güvenlik (Pilot) (Elektronik), Sahil Güvenlik (Pilot) (Bilgisayar) ve Sahil Güvenlik (Pilot) branşları çerçevesinde sözleşmeli ve muvazzaf olmak üzere 97 erkek ve kadın subay alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru Tarihleri ve Şartları

9-29 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak başvurular için adaylarda;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Temini yapılacak branşlar için kılavuzda belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak veya kayıt tarihine (26 Ağustos 2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak,

Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK veya ilgili kurum tarafından verilen denklik belgesini almış olmak ve sisteme yüklemek, gibi genel şartlar aranacak.

KPSS,ALES ve Yaş Şartı

Sahil Güvenlik Komutanlığı subay alımında adaylara bazı branşlar için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı P3 puan türünden en az 65 puan alma ile 2017 ve 2018 ALES sınavının eşit ağırlık bölümünden en az 60 puan alma şartı getirilirken; şehit ve malul eş ve çocukları için bu puanın en az Yüzde 80’ini (en az 48) alma şartı getirildi.

Adaylarda aranan bir diğer şart olan yaş şartında ise başvuru yapacak adayların 27 yaşını bitirmemiş olması yani 01 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olmaları gerekirken, bu durum lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak yani 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmak şeklinde belirlenmiştir. Bununla birlikte lisansüstü öğrenimine devam eden adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sınava başvuracak adaylar branşlara göre dağılım ve puan türlerini İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilir.

 

 

Bir yorum bırakın