8 Bin Bekçi Alımında Sınav Yerleri Belli Oldu

0

Polis Akademisi Başkanlığı yapmış olduğu açıklamayla 8 bin bekçi alımı için sınav giriş yerlerinin belli olduğunu duyurdu.

Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yapılan açıklama doğrultusunda 2019/1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına katılacak adayların şahsen başvuru, ön sağlık kontrol merkezleri ile tarihleri açıklandı.

Polis Akademisinden yapılan açıklamada; 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir ibarelerine yer verildi.

Bununla birlikte adayların sınav merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamalar konusunda kurum tarafından açıklama yapıldı.

Adayların gelişmelerden sürekli haberdar olması ve herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesini güncel olarak takip etmeleri gerekmektedir.

Bir yorum bırakın