Orman Genel Müdürlüğü’nden Atama Bekleyen Personele Müjde

0

 

Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz günlerde 5 bin personel alımı hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz ay yapmış olduğu bir açıklamasında Bakanlık bünyesinde norm kadro çalışmalarının devam ettiğini ve bu sürecin sonunda Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 2700 Orman Muhafaza Memuru, 1200 Mühendis, 800 Memur ve 300 Şoför alımı gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

1200 Mühendis Kadrosu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete ’de Yayımlandı

13 Nisan 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2019/76 sayılı kararıyla Orman Genel Müdürlüğünde dolu gözüken 1200 memur kadrosu değiştirilerek boş 1200 mühendis kadrosu olarak güncellendi. Güncellenen kadrolar sonucunda atama bekleyen binlerce aday almış oldukları bu haberle büyük sevinç yaşarken, konu ile ilgili olarak Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in 5 bin personel alımıyla ilgili olarak yapılan ön çalışmanın süratle devam ettiğini belirtmesi sonucu adayların gözü Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak duyuruya çevrildi.

Ayrıca Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada 1200 mühendis kadrosu tahsisi yapılması sebebiyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye konu ile ilgili gösterilen hassasiyet üzerine şükranlarını sundu.

 

Resim Gerd Altmann tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın