10 Üniversite 75 Akademik Personel Alacak

0

Bugün 10 farklı üniversitenin boş olan akademik kadroları için Resmi Gazetede işe alım ilamları yayınlandı. İlamı yayımlanan üniversiteler değişik kadro ve alanlarda görevlendirilmek üzere toplam 75 akademik personel alacak.

Üniversiteler bağlı birimleri için ihtiyaçları olan akademik kadroları tamamlamak için verdikleri ilanda başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları genel şartıyla 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” doğrultusunda işlem yapacaklar.

Bugün resmi gazetede akademik personel ihtiyacı duyurusunda bulunan üniversiteler ve boş olan kadrolar aşağıda belirtilmiş, söz konusu kadrolara başvuru şartları, başvuru tarihi ve yeri ile diğer tüm detaylar 15 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete ile ilgili üniversitelerin resmi internet sitesinde bulunmaktadır.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğü:    1 Dr. öğretim üyesi

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü: 5 profesör ve 2 Dr. öğretim üyesi olmak üzere toplam 7 akademisyen

Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğü:2 profesör ve 1 Dr. öğretim üyesi olmak üzere toplam 3 akademisyen

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü:4 profesör, 7 Dr. öğretim üyesi ve 8 doçent olmak üzere 19 akademisyen

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü:3 araştırma görevlisi, 2 ders verecek öğretim görevlisi olmak üzere 5 akademisyen

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörlüğü: Dr. Öğretim üyesi 3 akademisyen

KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğü:1 profesör, 1 doçent ve 1 Dr. öğretim üyesi olmak üzere toplam 3 akademisyen

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü: 4 Dr. öğretim üyesi ve 4 ders verecek öğretim görevlisi olmak üzere 8 akademisyen.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü:14 öğretim görevlisi

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü: 4 profesör, 3 doçent ve 5 Dr. öğretim görevlisi olmak üzere 12 akademisyen,

Olmak üzere toplam 75 akademisyen istihdam edecekler.

 

 

Bir yorum bırakın