TÜBİTAK 8 Personel Alımı

0

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu yayınlamış olduğu ilanla memur, teknisyen, şoför ve memur (koruma) olmak üzere toplamda 8 personel alımı yapacağını açıkladı.

TÜBİTAK yayınlamış olduğu ilanla Ulusal Metroloji Enstitüsü, Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü ve Marmara Araştırma Merkezi bünyesinde istihdam edilmek üzere memur, teknisyen, memur (koruma) ve şoför alımı yapılacağını duyurdu.

Başvuru Süreci

19 Nisan 2019 tarihine kadar sürecek olan başvurular İŞKUR’un web sitesinde yayınlanmakta olup, adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirebilecek.

Personel Alım ve Şartları

1 Şoför Alımı

Bu kadroya başvuracak adaylara lise veya dengi okullardan mezunu olma şartı getirilirken, adaylarda genel şartlar için; T.C. Vatandaşı olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, ekip çalışmasına yatkın olmak, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak, sürücü belgesi sahibi olmak gibi şartlar aranacaktır.

1 Teknisyen Alımı

Bu kadroya başvuracak adayların teknik / endüstri meslek lisesi elektrik, elektrik- elektronik teknolojisi bölümü mezunu olması gerekirken adaylarda genel şartlar için; T.C. Vatandaşı olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, ekip çalışmasına yatkın olmak, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak gibi şartlar aranacaktır.

1 Memur Alımı

Bu kadroya başvuracak adayların ön lisans yükseköğretim kurumlarının en az iki yıllık ön lisans eğitimi veren bölümlerinden birinden mezun olması gerekirken, adaylarda aranan genel şartlar için T.C. Vatandaşı olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, ekip çalışmasına yatkın olmak, sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak gibi özellikler aranacaktır.

1 Şoför Alımı

Bu kadroya başvuracak adayların lise mezunu olması gerekirken, adaylarda aranan genel şartlar için T.C. Vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmaması gibi şartlar aranacaktır

4 Memur (koruma) Alımı

Bu kadroya başvuracak adayların ön lisans bölümlerinden Özel Güvenlik ve Koruma Güvenlik Savunma ve Güvenlik Mülkiyet Koruma ve Güvenlik mezunu olma şartı aranırken, adaylardan genel şartlar için; T.C. Vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, mesai saatleri dışında çalışma engeli bulunmamak, tercihen 1 yıl Özel Güvenlik olarak çalışmış olmak (Belgelendirmesi istenecektir), Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Kartı sahibi olmak (Belgelendirmesi istenecektir), kamera sistemleri izleme/kullanma konusunda tecrübeli olmak, vardiyalı olarak çalışmasına engel bir durumu bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, iletişim becerisi gelişmiş olmak ve kendini ifade yeteneği bulunmak, birimde ihtiyaç duyulan diğer idari hizmetlerin yerine getirilmesinde görev almak, askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak, işe alınacak personelin Kocaeli’nde ikamet etmesi istenecektir.

 

 

 

Resim Tumisu tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın