KPSS İle AÖF Aynı Tarihe Denk Geliyor

0

Yüzbinlerce memur adayını ve öğrenciyi yakından ilgilendiren Kamu Personeli Seçme Sınavı ile Açık öğretim Sınavları aynı güne denk geliyor.

Kurumlar tarafından açıklanan tarihler doğrultusunda her yıl yüzbinlerce adayın girmiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı ile birçok öğrencinin eğitim gördüğü Açık öğretim Fakültesi sınav tarihlerinin aynı güne denk gelmesi büyük yankı uyandırdı.

Sınav Tarihleri Ne Zaman

KPSS’ nin 1. Oturumu olan Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alan bilgisinden sınava girecek olan adaylar ile AÖF 3 ders sınavına girecek adaylar için tarih olarak 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü belirlenirken her iki sınava girecek olan adaylar şimdiden kararsız kalmış durumda.

İki Sınava da Girmek Zorunda Olanlar Adaylar Ne Yapacak?

Sınav tarihlerinde herhangi bir değişikliğin yapılmaması durumunda öncelik durumlarına göre iki sınavdan birisini tercih etmek zorunda kalacak olan adaylar bu sınavlardan birisinin tarihinin değiştirilmesini beklerken, yetkililerden şu ana kadar sınav tarihleri hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ortada birçok adayın mağdur olma durumunun söz konusu olduğu bu konunun önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşturulması beklenirken, bu sınavlar içinden AÖF 3 ders sınav tarihinin değiştirilmesi daha muhtemel gözüküyor.

Bir yorum bırakın