Erdoğan’dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması

0

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde dün görüşülen 3600 ek gösterge talebinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde dün gerçekleşen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmiş olduğu 3600 ek gösterge talebi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan milyonlarca memuru yakından ilgilendiren önemli açıklamalar geldi.

3600 Ek Gösterge Önceliğimiz

Seçimlerden önce sıklıkla gündeme gelen 3600 ek gösterge konusu toplantıda görüşülen konular arasında yer alırken, toplantıya katılan taraflar gösterge talebinin belirli kesimler için değil tüm çalışanları kapsaması gerektiğini dile getirdi. Bu talebe cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’nin çalışmalarının başlamasından sonra ilk ele alınacak konuların başında 3600 ek gösterge meselesinin geleceğinin altını çizdi.

Kıdem Tazminatı Meselesi Çözülecek

Toplantıda gündeme gelen bir diğer konu başlığı ise son günlerin en çok tartışılan konusu olan kıdem tazminatı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda hiç kimsenin mağdur edilmesini istemediklerinin altını çizerken, tüm tarafların mutabakatlarının dikkate alınacağını ifade etti. Bu konuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile tüm konuların ayrıntılı bir şekilde üzerinde durularak istişare edileceğini belirten Erdoğan’ın bu açıklamaları sonrasında milyonlarca vatandaşın gözü Meclis’in açılacağı güne çevrildi.

 

Bir yorum bırakın