Kamu Personeline Müjde, Bayram Tatili 9 Gün

0

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Şeker (Ramazan) Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığı duyuruldu. Şeker Bayramı tatili 3 Haziran 2019 pazartesinden başlayıp 7 Haziran 2019 Cuma günü de dâhil edilerek hafta sonu ile birlikte 9 güne çıkacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nce yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın bütün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların, Ramazan Bayramı tatilinde  3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarını uygun gördüğü belirtildi.

Bütün kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen idari izinle ilgili yazının tam metni şu şekilde;

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması böyle bir beklenti içinde olduğu bilinen kamu çalışanları tarafından olumlu karşılanacağı beklenirken, bu tatilin yaz aylarına denk gelmesi iç turizmi de oldukça canlandıracağı için otellere yoğun bir talep olacağı tahmin edilmekte .Dolayısıyla her yıl bayram yoğunluğundan dolayı ulaşımda yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması için bu sektörde faaliyet gösteren firmaların otobüs sefer sayılarını oluşabilecek yoğunluğu göz önüne alarak düzenleme yapmaları gerekecek.

 

 

Resim silviarita tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın