TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü’ne (BİLGEM/BTE) 142 Proje Personeli Alıyor

0

TÜBİTAK Bilişim Ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojileri Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Bilişim Teknolojileri Enstitüsü’nde  (BTE)

görevlendirmek üzere AR-GE Personeli olarak 129 araştırmacı ve 13 teknisyen olmak üzere toplam 142 kişi istihdam edeceğini Resmi Gazete üzerinden duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre adaylar başvuruyu TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden yapabilecekler. İş için son başvuru tarihi ise 10 Mayıs 2019 olarak ilan edildi.

Adaylar başvuru için takip etmeleri gereken süreç ve koşullara ise kurumun (www.tubitak.gov.tr), Devlet Personel Başkanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarından ulaşabilecek.

 

TÜBİTAK BİLGEM Hangi Faaliyetlerde Bulunuyor.

Kurumun internet sayfasında BİLGEM in faaliyet alanı şu şekilde tanımlanmaktadır.

BİLGEM, Bilişim ve Bilgi Güvenliği ve ileri Elektronik alanlarında bilimsel ve teknolojik çalışmalar yürütmektedir. Merkezimiz, yüksek teknoloji alanında ülkemizin rekabet gücünü sürdürülebilir kılacak, özgün ve katma değeri yüksek teknolojiler kullanarak askeri, kamu ve özel sektörden stratejik işbirlikleri ile disiplinler arası çalışmaları geliştirmeyi görev edinmiştir. Çalışma alanlarımız şu başlıklarda toplanmaktadır; Bilgi Güvenliği, Kriptoloji, Haberleşme Teknolojileri, Elektronik Harp, Mikro-elektronik, Siber Güvenlik, e-Dönüşüm ve e-Devlet Çözümleri, Lazer Sistemleri, Patlayıcı Tespit Sistemleri, Raylı Ulaşım Sistemleri, Sivil Havacılık, Bio-enformatik, Elektro-optik, Sualtı Savunma Sistemleri, Simülasyon Teknolojileri, yazılım Teknolojileri, Aviyonik Sistemler, Otonom Sistemler, Test ve Değerlendirme.

Kurum tarafından yayınlanan ilamın tam metni için tıklayın

 

 

Resim Gerd Altmann tarafından Pixabay’a yüklendi

 

 

Bir yorum bırakın