4 Askerimiz Şehit Oldu

0

Türkiye sabah erken saatlerde Türkiye-Irak sınır hattından gelen acı haberle sarsıldı.

Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlarda teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 4 askerimiz şehit olurken, 6 askerimiz de yaralandı. Askerlerimizden 2 si yaralı olarak götürüldükleri hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı Basın Halka İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada yaşanan çatışma sonucu acı kayıplarımızın olduğu belirtirken vermiş olduğumuz 4 şehidimizin 2’sinin yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bildirildi. Ayrıca yapılan açıklamada teröristlerin hava harekâtı ve bölgedeki ateş destek araçları ile yoğun ateş altına alındıkları belirtilirken, bölgede operasyonların tüm hızıyla devam ettiği bilgisi verildi.

4 askerin şehit olduğu çatışmada yaralanan 6 askerin tedavisi sürüyor. Yaralıları hastanede ziyaret eden Vali İdris Akbıyık, askerlerin hayati tehlikelerini bulunmadığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı şehit olan askerlerin kimliklerini açıkladı

Hain saldırıda şehit olan dört askerin kimlikleri ise şu şekilde; Erhan ÇİYAPUL, Murat ŞAHİN, Şevket ÇETİN, Yener Kırıkçı.

Yapılan açıklamada “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Bir yorum bırakın