Yeni Askerlik Sistemi ile İlgili Önemli Açıklama

0

Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışan memurlar için yapılan etkinliğe katıldı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar yapılan etkinlikte sivil memurların çalışmalarına değinerek katkılarının öneminden bahsetti. Bakan Akar konuşmasında ayrıca yeni askerlik sistemi çalışmalarının bitirilmek üzere olduğunun, yeni sistemde er olarak göreve başlayanlarında başarılı olmaları durumunda ast subay ve subaylığa geçebileceklerini ve tüm kriterleri sağladıkların da general olabileceklerini ve önlerinin açık olduğunu söyledi.

Bakan Akar konuşmasında terör örgütlerinin hala bir tehdit olarak var olduğunu ve bu nedenle her an mücadelenin aralıksız bir şekilde devam ettiğini bu nedenle askeri eğitim, teçhizat ve donanımın çok önemli olduğunu ifade etti

Bakan Akar sivil memurlarla yapılan etkinlikteki konuşmasında öne çıkan ifadeler şu şekilde,

“Bir taraftan bize verilen görevleri yerine getirirken diğer taraftan da bu görevlerin ifasına çalışan sivil, asker tüm arkadaşlarımızın refahı için çalışmak bizim asli görevimizdir”

“Hiçbir zaman hiç kimsenin önü tıkanmıyor. Er olarak başlayacak genç arkadaşlarımız, uzman olacak, kriterleri yerine getirdiği zaman astsubay olacak diğer kriterleri yerine getirince subay olacak sonrasında general olacak. Hiçbir engel yok. Önemli olan bireyin çalışması, kendini geliştirmesi ve katkısı yani performansı”

“Terörle mücadelemiz devam ediyor. Bir taraftan PKK/YPG, diğer taraftan DEAŞ, FETÖ ve diğer terör örgütlerine karşı Silahlı Kuvvetlerimiz sarsılmaz bir azim ve kararlılıkla mücadelesini artan bir şiddet ve tempoda yerine getirmeye devam ediyor”

“Etrafımızdaki belirsizliklerin doğurduğu tehdit ve tehlikelere karşı her an harekâta hazır olmamız lazım”

 

Resim Mücahit Duman tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın