Aile Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Mülakat Tarihlerini Belli Oldu

0

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2018 yılı içerisinde yaptığı görevde yükselme sınavı sonrasında yapılacak olan sözlü sınav tarihleri belli oldu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan yüzlerce memurun görevde yükselme sınavı sonrasında aylardır beklediği sözlü sınav tarihleri açıklandı. Yüzlerce memur 15 ay önce yapılan görevde yükselme sınavı sonrasında yapılacak olan sözlü sınav tarihleri için beklenen haberi Bakanlık tarafından yapılan açıklama sonrasında aldı.

Sözlü Sınav Tarihleri

Sözlü sınav 10 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacak ve 4 Temmuz 2019 Perşembe günü sona erecek. Adaylar sözlü sınavın saati ve yeri hakkındaki bilgileri Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek.

Konuyla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Bakanlığımız merkez, taşra ve döner sermaye kadrolarında görev yapan personelin hizmet gerekleri, liyakat ve kariyer ilkeleri ile kıdem ve sınav sonuçları esas alınmak suretiyle görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin öğrenim, sınıf ve kadro durumları gözetilerek görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavı yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Bir yorum bırakın