İMD Mülakat Sonuçları Açıklandı

0

İŞKUR tarafından Eylül ayında mülakatları yapılan ve 1.141 adayın sonuçlarını beklediği İş ve Meslek Danışmanı mülakat sonuçları bugün açıklandı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1141 İş ve Meslek Danışmanı mülakat sonuçlarını bugün açıkladı.

Hatırlanacağı üzere İŞKUR bünyesinde istihdam edilmek üzere 1078 Büro Personeli ve 1141 İş ve Meslek Danışmanı alımı için sözlü sınav yapılmış ve bu mülakatlar sonucunda 1078 Büro Personeli görevlerine başlamıştı. 1141 İMD adayı ise uzun süren bekleyişin ardından bugün Bakanlık tarafından mülakatların 18.00 itibariyle açıklanacağını duyurmasının ardından İŞKUR’un internet adresi üzerinden mülakat sonuçlarını öğrendi.

İMD Sayısı Kaça Yükseldi

Son alım öncesinde Türkiye genelinde 3.658 İş ve Meslek Danışmanı görev yapmakta iken, açıklanan mülakat sonuçları sonrasında bu sayı 4.799’a ulaştı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Açıklaması

1) 21 Haziran 2018 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde yayınlanan ilan sonucu sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) ilanına başvuranların sözlü sınava girmeye hak kazanıp / kazanamadıklarına ilişkin sonuçlar açıklanmıştır.

2) Adaylar, sonuçlarını kimlik bilgileriyle aşağıdaki “Sonuç Öğrenme Linkinden öğrenebileceklerdir.

3) Sözlü sınava girmeye hak kazanamama gerekçesi her bir adayın sonuç sayfasından görülebilecektir.

4) Adayların, sonuç sayfasında belirtilen tarih ve saatte aşağıda yer alan “Sözlü Sınav Yeri”nde hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınava girişte adaylardan, nüfus kimlik belgesi, T.C. Kimlik numaralı sürücü belgesi ya da pasaport istenecektir. Belirtilen tarih saat ve yerde istenen belge ile hazır bulunmayan ve sınava girmeyen adayların sınava girme hakları sona ermiş olacaktır.

5) Birim bazında tavan ve taban puanlar EK-1 de açıklanmıştır.

6) İş ve Meslek Danışmanı Sözlü Sınavı EK-2 de yer alan “Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sözlü Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar ” çerçevesinde yapılacaktır.

7) Sonuçlara ilişkin ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Sözlü sınav sonrası asıl ve yedek listeler; Kurumumuz internet sitesinde ilan edilecektir.
İlanen duyurulur.

 

Bir yorum bırakın