30 Dakikada Gençleşme Yöntemi:Endopeel

0

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Jale Şenyurt, zaman içinde hem yerçekiminin etkisi hem de yaşa bağlı olarak ciltteki hacmin ve kolejinin azalması nedeniyle vücudumuzun bir çok bölgesinin yanında özellikle yaşlanmanın ilk belirtilerinin göründüğü yüz ve boyun kısmında meydana gelen kırışık, çizgi, ve sarkmalar için son zamanlarda oldukça yaygın olarak tercih edilen bir yöntem olan Endopeel’in ne olduğunu, hangi bölgelerde uygulanabileceğini, yan etkileri olup olmadığı,  gibi merak edilen konularda sorularımıza cevap verdi.

Endopeel nedir?

Endopeel yeni bir gençleştirme yöntemidir. Avrupa ve Amerika’da kullanımı gittikçe artan yüz ve boyun bölgesi başta olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde de uygulanan sarkmaları azaltıcı tıbbi bir lifting yöntemidir. Endopeel Patentli bir üründür. Kas tonusunun (geriminin) artırarak, ciltte gerginlik oluşturur bunun sonucu olarak sarkma ve kırışıklıkları azalır. Endopeel’in etken maddesi karbolik asittir.

Endopeel ‘ in diğer uygulamalardan farkı nedir?

Günümüzde yaşlanmanın belirtilerini ortadan kaldırmak için pek çok yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemin güvenilir şekilde uygulamasında en önemli unsur Sağlık Bakanlığı ve Avrupa CE onayına sahip olmasıdır. Ameliyat olmak istemeyen, anesteziden ve iyileşme periyodundan çekinen, hemen etki görmek isteyen kişilerde hızlı medikal gerdirme sağlar. İz bırakmaz Hastalar uygulamadan hem sonra günlük hayatlarına devam edebilir. Etkisini hemen 20 dakika gibi kısa bir sürede gösterir ve daha uzun sürdürür.

Endopeel nasıl uygulanır?

Hastanın şikâyet ettiği bölgenin kas dokusu içine enjekte edilerek uygulanır. Endopeel’in kasta yakıcı veya ağrı verici etkisi yoktur. Uygulamanın daha da rahat olması için enjeksiyona bağlı oluşabilecek ağrının azaltılması amacıyla lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Uygulanacak bölgenin genişliğine bağlı olmak üzere toplam işlem süresi 15-30 dakika civarında sürmektedir.

Endopeel’in etkisi nedir?

Ham maddesi yer fıstığından elde edilen yağ asitlerinden oluşan Endopeel içine enjekte edildiği kasın gerginliğini arttırmaktadır, bu sırada kasın kasılma aktivitesinde azalma olmamaktadır, herhangi bir felç etkisi yaratmamaktadır. Kasın gerginliğinin artması sonucu sarkmaları toparlamakta ve hemen üstündeki cildin de gerilmesini sağlayarak kırışıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Hangi bölgelere uygulanır?

Endopeel’in çok geniş bir uygulama alanı vardır. Yüzde alındaki, dudak kenarı ve üstündeki kırışıklık çizgilerinin giderilmesinde kullanıldığı gibi, tüm yüzde lifting amacıyla da çok başarılı şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca çene altındaki, boyundaki sarkmalar da Endopeel için önemli kullanım alanlarıdır. Bunların dışında dekolte liftingi, üst kol bölgesi sarkmalarının toparlanması, göbek, basen ve kasık bölgesi sarkmaları toparlanması, selülitli derinin gerginleştirilmesi gibi uygulamalar sıklıkla Endopeel’in kullanım alanlarına girmektedir.

Endopeel’in kullanılmasının sakıncalı olduğu durumlar ve yan etkisi var mı?

Endopeel; hamilelerde, 18 yaşın altındaki kişilerde, şiddetli yer fıstığı alerjisi olanlarda, herpes enfeksiyonlarında ve kardiyomyopatisi olan kişilerde kullanılmamalıdır. Bunun dışında çok büyük oranda oldukça rahat bir uygulamadır. Çok sık olmamak kaydı ile özellikle ilk uygulamanın yapılması sırasında, uygulama yerinde ödem gelişebilir. Bu durum kısa bir süre sonra geçmektedir. Uygulamanın yapıldığı gün sıcak içeceklerden kaçınılması, üç gün boyunca yoğun güneş banyosu yapılmaması ve vitamin A, vitamin C, vitamin E ve güneşten koruyucu kremlerin kullanılması ile hem etkinliğin ideal durumda kalması sağlanır hem de uygulama bölgesindeki şişliklerin önüne geçilir.

ENDOPEEL tekniği, karbolik asit kas peelingi injeksiyonu olup aşağıdaki sorunların çözümünde de kullanılabilecek yeni bir yöntemdir.

Hızlı gluteal lifting: 20 ml kadar kullanarak kalça altı yağlar yukarı kaldırılır.

Kalça bölgesinde bir dışbükeylik elde etmek.

Kalça genişliğini azaltmak.

Kalça bölgesinin cilt kalitesini arttırmak.

Kalça bölgesine daha genç bir gerginlik sağlamak: Bu etki 30 dakika sonra ortaya çıkar ve 3 saat sonra en iyi haline gelir.

Endopeel uygulaması ile selülitte de önemli iyileşmeler elde edilebilmektedir.

 

 

Resim OpenClipart-Vectors tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın