İŞKUR Sınavsız Bekçi Alımı

0

İŞKUR tarafından açıklanan ilan doğrultusunda sınavsız bekçi alımı yapılacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 8 bin bekçi alımından sonra bu defa iş sahibi olmak isteyen binlerce vatandaşı umutlandıran, İŞKUR tarafından çeşitli illerde ve özel sektör kurumlarında istihdam edilmek üzere sınavsız olarak en az ilköğretim mezunu olma şartıyla bekçi alımı gerçekleştirilecek.

Yapılacak Olan Alımda Aranan Genel Şartlar

Sınavsız yapılacak bekçi alımına başvuracak adaylarda en az ilköğretim mezunu olma şartı aranırken, başvuru yapacak adaylarda herhangi bir sağlık problemi bulunmama, dış görünüşüne özen gösterme, askerlikle ilişkisi bulunmama ve yüz kızartıcı suç işlememiş olma şartı aranacak.

Alım Yapılacak O İller

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanla İstanbul, Ankara, İzmir, Elazığ, Gaziantep, Kırşehir, Çanakkale, Ordu, Sakarya, Çankırı, Antalya, Aydın, Bursa, Niğde, Trabzon,  Düzce, Kahramanmaraş, Kastamonu, , Tokat ve Erzurum ilerinde istihdam edilmek üzere alımlar yapılacak.

Çeşitli illerde istihdam edilecek bekçi alımlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar İŞKUR E-Şube internet adresi üzerinden başvurularını yapabilecek.

Her il için alımlar ayrı ayrı yapılacağı için başvuru tarihleri değişkenlik göstermekte olup, adayların yakın tarihli alımları dikkate alarak son başvuru gününü geçirmeden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bir yorum bırakın