5 Adımda Gözaltı Morluklarından Kurtulma Yöntemleri

0

Günümüzde düzensiz uyku, yorgunluk, bilgisayar karşısında fazla vakit geçirmek, aşırı stres, yetersiz beslenme, regl dönemi, hamilelik, demir eksikliği, genetik bozukluklar, zararlı güneş ışınları, ve bazı kozmetik ürünler göz altı ve göz çukuru çevresinde morluklara ve torbalanmaya sebep oluyor.Gözaltı morluklarından nasıl kurtulabilirim diyorsanız, doğanın bize sunduğu mucizevi bir çok yöntem var. İşte bunlardan 5 tanesi;

  1. Çayınızı demledikten sonra, çay poşetlerini buzdolabında bekleterek soğumasını sağlayın.Zeytin yağı ile silinmiş göz altlarınıza koyarak 5-10 dk. bekletin. Çayın içindeki maddelerin etkisi ile göz altı torbalarınız inmeye başlayacaktır.
  2. Kahvenizi  içtikten sonra telvesini göz altınıza sürün. kurumasını bekleyin ve soğuk su ile yıkayın. Her gün yatmadan önce bu işlemi tekrarlayın. Hem morluklara iyi gelir, hemde torbalardan kurtulmuş olursunuz.
  3. Rendelenmiş patates parçalarını bir tülbent içine alın ve suyunu bir kaba sıkın. Patates suyuna batıracağınız pamukları 10-15 dk. gözlerinizin üstünde bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Etkili sonuç için bunu her gün tekrarlayın.
  4.  Dilimlediğiniz salatalıkları buzdolabında soğutun. 15-20 dk. boyunca gözlerinizin üstünde bekletin. Bunu her gün yapabilirsiniz.
  5. Buz küplerini bir beze koyup gözlerinizin üstünde bekletin. Soğuk kan damarlarına etki ederek morlukları ve halkalanmayı hafifletecektir.

Bir yorum bırakın