Ramazan Pidesi Fiyatları Belli Oldu

0

Bir yandan Ramazan ayı yaklaşırken diğer yandan özellikle oruç tutacak vatandaşlar arasında zam gelip gelmeyeceği merak edilen ramazan pidesinin fiyatı belli oldu.

İstanbul Fırıncılar Odası tarafından bugün yapılan açıklama ile ramazan pidesinin fiyatı belli oldu. Buna göre İstanbul’da 300 gram pidenin fiyatı 2,5 lira olarak belirlenirken, 350 gram pide 3 liradan ve 350 gram yumurtalı ve susamlı pide 3,5 liradan satılacak. Ankara ve İzmir’de ise 300 gramlık pide 2,5 liradan satılacak.

Geçtiğimiz yıla göre pidelerin fiyatında 50 kuruşluk bir artış yaşanırken, İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin girdilerin ve maliyetlerin artmasının pide fiyatlarına yansıdığını buna rağmen fiyatlardaki artış seviyesini en düşük miktarda tuttuklarının altını çizdi.

Konu ile ilgili bir başka açıklama da İstanbul Esnaf Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz’dan gelirken, Yılmaz pide satışlarında da korsan tarifeye dikkat çekerek ” Her ürünün korsanı olduğu gibi bugün de öğrendik ki korsan tarife veren bir arkadaş var. Buradan halkımıza da duyuralım ve ben buradan bakanımıza suç duyurusunda bulunuyorum. Arkadaş kaos yaratıp insanları toplumsal isyana teşvik eder gibi. İstanbul’da zammı ticaret odasının temsilcisi, fırıncılar odasının temsilcisi, esnaf odası temsilcisi, ticaret odası müdürümüz ile Tarım ve Orman Bakanlığının temsilcisiyle birlikte belirledik. Valimiz de bugün onayladı. Denetimler yapılacak. Esnafımız dikkat etsinler 300 gram pide 2.5 lira olarak belirlenmiştir. Sayın Bakanımızın da talimatı var. Pideleri 2.5 liradan satmak zorundasınız ama üzüntüm şu; kendini bilmeyen bazı insanların İstanbul’daki tarife üzerine hakları olmamasına rağmen açıklama yapmaları” sözlerine yer verdi.

Bir yorum bırakın