Ankara’da Şok İstifa Kararı

0

Geçtiğimiz ay yapılan 31 Mart Yerel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden rekor oyla seçilen Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz görevinden istifa etti.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre yerel seçimler sonrasında Adalet ve Kalkınma Partisi’ nde şok bir istifa kararı yaşandı. Geçen ay yapılan yerel seçimlerde almış olduğu yüzde 72’lik oy oranıyla belediye başkanı seçilerek dikkatleri üzerine çeken Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz görevinden istifa etti.

2015 yılında yapılan genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ankara Milletvekili de seçilen Yılmaz’ın beklenmeyen istifası sonrasında parti yönetiminin Ayhan Yılmaz’ı ikna etme çabaları sonuçsuz kalırken, Ayhan Yılmaz’ın telefonlarını kapattığı ileri sürüldü.

Ayrıca dün gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de bir görüşme gerçekleştiren Ayhan Yılmaz, Erdoğan’ın ikna etme çabalarına da olumsuz yanıt verirken, Ayhan Yılmaz istifasını Ankara İl Yönetiminde yer alan oğlu aracılığıyla Pursaklar Kaymakamlığına teslim etti.

Yılmaz; Belediye Başkanlığındaki son icraatını mevcut makam aracını değiştirerek daha ekonomik bir araç alarak gerçekleştirmişti.

Ayhan Yılmaz Kimdir?

1963 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladı. El Ezher ve Medine İslam Üniversitesi’nde İslam Hukuku alanında eğitim gördü. Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşunda aktif görevlerde bulundu. Siyasi hayatına Refah Partisi ile başladı. Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Fazilet Partisi İl Başkan Yardımcılığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fazilet Partisi Grup Başkanvekili, 3 dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekillikleri, 5 seçimde Ankara İl SKM Başkanlıkları, AKP Ankara İl Başkan Yardımcılığı ve 25. Dönem AK Parti Ankara Milletvekilliği görevlerinde bulundu. İyi derecede Arapça bilen Ayhan Yılmaz evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir yorum bırakın