Kamu Çalışanları Dikkat Yönetmelik Düzenlendi

0

Cumhurbaşkanlığı 1025 sayılı Kararı ile Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanarak yürürlüğe giren Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmelik, Hâkim ve Savcılar ile bu meslekten sayılanlar haricinde, kurumlarda statülerine bakılmaksızın kadro ve pozisyona dayalı bütün personelin kurumlar arasında geçici olarak görevlendirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla hazırlanmıştır.

Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği 27 Haziran 1989 tarihli 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 25 nci maddesi uyarınca düzenlenmiştir.

Yönetmeliğe göre geçici görevlendirme, kurumların emrine veya kurumların kadro veya pozisyonlarına olmak üzere iki şekilde yapılabilecek.

Kurumların emrine yapılacak geçici görevlendirmede, görevlendirmenin yapılacağı kurumda yürütülecek göreve ilişkin kadro veya pozisyon bulunma şartı aranmayacak, geçici gönderilen personel kurumundan aylıklı/ücretli izinli sayılacak, mali ve sosyal hak ve yardımlarını kurumlarından almaya devam edecek.

Kadro veya pozisyona geçici görevlendirmede ise, geçici görevlendirilecek personelin kadro veya pozisyona atamada gerekli olan tüm şartlara sahip olması gerekiyor, bu kapsamda görevlendirilen personel ise kurumlarından aylıksız/ücretsiz izini sayılacak, görevlendirildikleri kadro veya pozisyon için sağlanan mali ve sosyal hak ve yardımlardan faydalanacak.

Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme ile ilgili tüm detayları içeren Cumhurbaşkanı kararı ile yayımlanan yönetmeliğin tam metnine ulaşmak için kurumlar arası geçici görevlendirme yönetmeliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yorum bırakın