Saç Aşısı Nedir Nasıl Uygulanır?

0

Sağlıklı saçlar bile günlük ortalama 100 tel civarında dökülür. Amerikalı doktorlar tarafından keşfedilen saç aşısı saç dökülmelerini durdurucu ve yeni saçlar çıkmasına yardımcı bir yöntemdir. Saç aşısı kişiye özel uygulanır.

Oto saç klonlama olarak adlandırılan yöntem, tüm saç sorunlarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Hücreler arası bağlantıyı sağlayan, ekstraselüler matriks, vitaminler, ilaç ve PRP kombinasyonundan oluşan özel bir formüldür. Ekstraselüler matriks; hücreleri bir araya getiren, yeniden doku üretimini tetikleyen toz formunda bir materyaldir.

Amerika’da 1999 yılından beri yara, yanık ve organ kopmalarında kullanılan bu formül, 2008 yılından beri de saç tedavilerinde kullanılıyor. Bu formül sayesinde var olan saçların kalitesi artıyor, ileride dökülme önemli ölçüde engelliyor. Saç ekimi içinde önerilen bir tedavi yöntemi. Saç ekimi esnasında yara iyileştirici ve saç ekiminin başarısını arttırıyor.

Saç Aşısı Nasıl Uygulanır?

Kendi kanınızdan elde edilen PRP ,vitaminler ve özel ilaçlar ile karıştırılarak bir solüsyon elde edilir. Toplam 1 saat süren uygulama, enjeksiyon ve microneedle cihazı ile yalnızca tek bir seans uygulanır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılarak işlem ağrısız hale getirilir. Eğer kişide lokal anesteziye karşı alerji varsa sedasyon ile de uygulama yapılabilir.

Enjeksiyon minimal hareketlerle saç foliküllerini hedefleyerek uygulanıyor. Formül foliküler kök hücreleri aktive ederek tedaviyi başlatıyor. PRP’den gelen kök hücre ve büyüme faktörlerimizi de aktive ederek sonuç vermesini hızlandırıyor.

Bu aktifleşen kök hücreler etrafındaki sağlam dokuyu taklit edip modelleme sistemiyle çalışıyor. Bunun sonucunda da saçlarınız etrafındaki sağlıklı folikülleri modelleyerek yayılıyor. Tedavi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabiliyor. Her ikisinde de etkili bir tedavi. Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda teller kalınlaşarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olunuyor.

Kimlere Uygulanıyor;

  • Saç dökülmesi olanlara
  • Saçında incelme ve zayıflama olanlarda
  • Saç kıran problemi olanlarda
  • Saçını korumak ve önlem almak isteyenlerde
  • Saç ekimine destek tedavi olarak uygulanıyor.

Bir yorum bırakın