Bugün Günlerden Akshaya Tritiya 7 Mayıs 2019

0

Akshaya kelimesi asla azalmayan “Ebedi” anlamına geliyor. Bugün hem güneşin hem de ayın en iyi gezegensel açıda oldukları söylenir. Yoğun bir parlaklık sergilediğinden dolayı yılın en altın günü olarak kabul edilir. Vedik Astrolojisine göre bugün güneş ve ay yüceltilmiş durumda. Bu hayırlı bir durum sayılarak güneşin ve ayın ilahi enerjilerinin size iyi şanslar, başarı, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır. Manevi faaliyetler, meditasyon yapmak, dua etmek ve gelecekte iyi bir şans elde etmek için önemli olarak kabul edilir.O günde başlayan herhangi bir girişimin iyileşmeyi ve refahı takip edeceğine inanılır. Eril ve Dişil enerjimizin ve akabinde evrenin bolluk ve bereket alanlarının tamamen dengeye geldiği söylenir. Muhteşem enerjileri açığa çıkaran bir gündür.

Özellikle bugün her konuda niyetinizin iyi olması kaydıyla, başlayacağınız herhangi bir başlangıcın uzun vadeli olma ihtimalinin çok yüksek olduğuna inanılır.

 Bugün yapacağınız en kıymetli ritüel; Yeşil bir kağıda kurşun kalemle tüm dileklerinizi yazın. Evrendeki tüm elementleri aktive edebilmek adına 3 tane mum yakmanız ve sonrasında kağıdın üzerine su serperek dilek kağıdınızı 1 gece dışarıda bekletin. Böylelikle hava elementini aktive etmiş olacağız. Mum yakarak ateş elementini, kağıda su serperek su elementini aktive ettik. Ertesi gün dilek kağıdınızı saklayın. Tüm niyetleriniz olduktan sonra kağıdınızı yakıp külünü toprağa gömebilirsiniz.

Ayrıca Hindu inanışına göre bugün mayalı yiyecekler yapılır. Çünkü mayanın büyüme, geliştirme ve çoğalma enerjisi mevcuttur. Evinizde yoğurt mayalıyabilir, mayalı bir poğaça yapabilir yada ekşi mayalı bir ekmek yapabilirsiniz.

Aslında her birimiz birbirimizin yansıması ve bir birimizin aynası olduğumuz için çevremizdeki her şeyin güzelleşebilmesi adına bütünün hayrına dilekte bulunmak çok kıymetli olacaktır.

Bir yorum bırakın