Kanser Nasıl Önlenir?

0

Günümüzde bir kısım tıp adamları sağlık sektörüne farklı bakmaktadırlar. Tıbbi bakış açısını, konvansiyonel tıp ve fonksiyonel tıp olarak ikiye ayırmaktadırlar. Bu görüşe göre; konvansiyonel tıp; insanların yaşadığı sağlık sorunlarının belirtilerini, semptomlarını yok etmek için çözüm önerileri üretir, fonksiyonel tıp ise rahatsızlıklara bir bütün olarak bakar, rahatsızlıkların nedenlerini tespit edip sebepleri  ortadan kaldırarak çözümler üretir.

Bazı radikal görüşlere göre; sağlık sistemi tamamen sistem içindekileri zengin eden bir sistemdir. Sağlıklı olmanız bu sistemin derdi değildir.

Fonksiyonel tıp hastalıkların nedenleri ile ilgilenir. Kanser hastalığı da çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Beslenme, az hareket etme, olumsuz düşünce/duygular, stres, çevresel toksinler kanserin başlamasına, gelişmesine ve ilerlemesine neden olur.

Şekerli yiyecekler, işlenmiş hazır gıda tüketimi, hareketsiz yaşam tarzı, kronik stres, ağır metallere maruz kalma, çevre kirliliği gibi etkenlerin  kansere neden olduğu bilindiğine göre, bu etkenlerden uzakta bir yaşam tarzı kanserin oluşmasını engelleyecektir.

Bir araştırmaya göre; yaklaşık 3-5 aylık bir yaşam tarzı değişikliğinin, yani 3-5 ay için şekerden, stresten, ağır metallerden ve kirli çevreden uzak yaşamanın kanseri düzenleyen 500 civarında genin bu yaşam biçimi değişikliğinden olumlu şekilde etkilendiğini göstermiştir.  Yani kanser yapıcı genler önlenip kansere karşı koruyucu genler devreye girmiştir. Bu etkiyi ilaçlarla sağlamak mümkün değildir.

Kanser, sistemimizdeki dengesizliklerden kaynaklanmaktadır. Kanseri önlemek yada oluşumunu engellemek için aşağıda belirtilen bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

-Toksinlere ve çevre kirliliğine maruz kalmamak.

-Vücudun gıdalara karşı hassasiyetleri tespit edilip ortadan kaldırılmalıdır.

-Bağırsak sağlığına dikkat edilmelidir.

-Vücudun maruz kaldığı inflamasyon/yangı azaltılmalıdır.

-Bağışıklık sistemi güçlü tutulmalı ve stresten ve olumsuz duygulardan uzak yaşamalıdır.

 

Bir yorum bırakın