Milli Eğitim Bakanı’ndan Çok Önemli Ara Tatil Açıklaması

0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonlarca öğrenci ve öğretmeni yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk üzerinde çalıştıkları program neticesinde okullarda Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatil planladıklarını ifade etti. Gerçekleştirilmesi planlanan ara tatillerin okulların kurumsal işleyişlerine yönelik öz değerlendirmelerde bulunmasına fırsat vereceğini öne süren Bakan Selçuk, 13 hafta süren yaz tatilinin iki haftasının Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık olacak şekilde bölünmesini planladıklarını belirten Bakan Selçuk, bu tarihlere 18-22 Kasım 2019 ve 6-10 Nisan 2020 örneklerini vererek açıklık getirdi.

Yaz Tatilinin Süresi Kısalıyor Mu?

Bakan Selçuk okullarda yapılması planlanan ara tatillerle yaz tatilinin 11 haftaya düşürülmesinin söz konusu olmadığını, planlanan bu ara tatillerle çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatının verileceğinin altını çizdi.

Bakan Selçuk’un Konuşmalarından Satır Başları

Ziya Selçuk “Nisan ve Kasım’da birer haftalık ara tatil olacak. Bizim yaz tatilini kısaltmamız söz konusu değil. 11 haftaya düşürülmesi, yüzde 10’luk indirimden söz ediyoruz. Ara tatillerde öğretmenler, okullar kurumsal işleyişe yönelik bir takım öz değerlendirmeler yaparak çeşitli iyileştirmelere gidecekler. Yapılandırılmış ara tatillerde; çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor. Öğretmenlerimiz çok yoruluyorlar. Ara tatillerde yeni bir yapılanma söz konusu. Birer haftalık tatillerin, sadece tatil olarak değerlendirilmemesi, çocukların eğitimsel faaliyetlere katılması da hedefleniyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

Bir yorum bırakın