Gelir Uzmanlığı Sözlü Sınav Tarihleri Belli Oldu

0

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı sonrasında mülakata girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri açıklandı.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2018 yılı Ekim ayında yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı’nın yazılı bölümünden sonra, adayların uzun süredir Başkanlık tarafından duyurusunu beklediği sözlü sınav tarih ve yerleri bugün belli oldu. Buna göre yazılı sınavda başarılı olan 1.435 aday mülakata girecek.

Sınav Yeri ve Sınavda Adayların Bulundurmak Zorunda Oldukları Belgeler

Sözlü sınava girecek olan adayların kendileri için belirtilen tarih ve yerde saat 9.00’da hazır bulunmaları gerekirken, adaylar Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi 25 Mart Mahallesi İstiklal Caddesi No:7 Yenimahalle/ANKARA adresinde sınava girecek.

Adaylar Ankara’da bulunan Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezi’nde sınava girecek olup, adayların T.C. kimlik numaralı ve fotoğraflı; nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, kurum kimliği veya pasaport belgelerinden birisini yanında bulundurmaları gerekecek. Öte yandan sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların tam listesi ise Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlandı.

Uzmanlığa Geçiş Süreci

Gelir İdaresi Başkanlığı’na uzman yardımcısı olarak atanan memurlar 3 yıllık uzman yardımcılığı görev süresinin sonunda yeterlik sınavına girmeye hak kazanır. Uzman yardımcıları mevzuata göre en fazla iki kez sınavına girebilirken, ikinci kez yeterlik sınavında başarısız olan personel memur kadrosuna nakledilir. Yeterlilik sınavında başarılı olan personeller ise kariyerlerine uzman kadrosunda devam eder.

 

 

 

Bir yorum bırakın