Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Memur Alımı

0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Başvuru ve puan şartları ile diğer ayrıntılar haberimizin devamında.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü farklı illerde ve pozisyonlarda istihdam edilmek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) KPSS’ den en az 60 puan alma şartı ile Büro Memuru ve Sosyal Yardım İnceleme Memuru pozisyonları için personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak

-18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak

-Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak

-En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak (İlanlara göre bölüm şartı değişmekte)

-Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak

-Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-İş tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak.

Bu koşulların dışında adayların ayrıca ilanı yayımlayan vakıfların belirlediği özel koşulların tamamına ve aday tercihini etkileyecek özelliklere dikkat etmesi gerekiyor.

Adaylar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Alımın Yapılacağı İller

Ordu Çatalpınar Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi, Ordu Ünye Büro Memuru, Hakkâri Derecik Büro Memuru Manisa Köprübaşı Büro Görevlisi, Niğde Çiftlik Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi ve Hakkâri Derecik Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi pozisyonlarında ve illerinde memur alımı yapılacak.

Bir yorum bırakın