MEB 2019 Yılı Öğretmen İl İçi Yer Değiştirme Duyurusunu Yayınladı

0

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin 2019 yılı il içi yer değiştirmelerini düzenleyen duyuruyu yayımladı. Yayımlanan duyuru ile ilgili detaylar haberimizin devamında.

Öğretmenler tarafından bir süredir merakla beklenen il içi yer değişikliği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile açıklandı. Yayımlanan il içi yer değiştirme duyurusuna göre sadece kadrolu öğretmenler başvuruda bulunabilecek. Ayrıca 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecek. Ayrıca il içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, 24 Mayıs 2019 tarihi dikkate alınarak belirlenecek.

Başvuru Tarihleri

2019 yılı il içi yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olup, atamalar Valilikler tarafından en geç 29 Mayıs Çarşamba gününe kadar sonuçlandırılacak. Ayrıca ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri 14 Haziran Cuma günü başlayacak.

Kontenjanlar Belli Oldu Mu?

Bilindiği üzere İl içi tayin kontenjanları her il için ayrı ayrı belirlenirken, belirlenen kontenjanlar başvuruda bulunacak öğretmenlerin görev alanındaki il müdürlükleri tarafından resmi internet sitesinde yayınlanacak.

Bir yorum bırakın