Adalet Bakanlığı 11 Bin 78 Personel Alacak

0

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yapmış olduğu açıklamada 11 bin 78 personel alımı yapılacağını ifade etti. Alım tarihi ve başvuru şartları belli oldu mu? Haberimizin detayında.

Atama bekleyen binlerce memur adayı geçtiğimiz aylarda özel bir radyo programına konuk olan ve burada yapmış olduğu röportajda yakın zaman içerisinde yeni personel alımının yapılacağını belirten Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün açıklamalarından sonra, söz konusu alım hakkındaki gelişmeleri takip etmeye başlamıştı.

2019 yılı başından beri atama bekleyen adayları sevindiren haber Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den geldi. Bakan Gül sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada Bakanlık merkez teşkilatında, adliyelerde, Ceza Tevkif evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 11 bin 78 personel alımının yapılacağını belirtirken, yeni personel taleplerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını sözlerine ekledi. Bakan Gül aynı zamanda teşkilatlarına güç katacak yeni personellerle adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getireceklerinin altını çizerken bu istihdamın adalet teşkilatına hayırlı olmasını diledi.

Hangi Unvanlar İçin Alım Yapılacak?

Alımlar destek personeli, zabıt kâtibi, infaz koruma memuru, icra kâtibi ve mübaşir unvanları için yapılacak. Personel temini gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni personel talebini onaylamasının ardından alımların yakın zaman içerisinde yapılması bekleniyor.

 

Bir yorum bırakın