THY’den 10 Bin Personel İstihdamı Açıklaması

0

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı İstanbul Havalimanı’nın hizmete girmesi ile birlikte THY’nin personel istihdamının artırılacağını belirterek binlerce adaya müjdeli haberi verdi.

Bir süre önce THY tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı içerisinde 8 bin 430 personel istihdam edileceği belirtilmiş, ilk 5 ayda bu doğrultuda 4 bin 600 yeni personel işe alınmıştı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı bu süreci değerlendirirken basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, artan uçak seferlerine dikkat çekerek ihtiyaçların ve hizmet kalitesinin yükseltilmesinin zorunluluğuna vurgu yaparak alınacak personel sayısının artırılacağını belirtti ve 2019 yılı başındaki istihdam hedeflerini revize ederek bu sayıyı 10 bin olarak belirlediklerini sözlerine ekledi.

İlker Aycı’nın İstihdama Yönelik Sözleri

İlker Aycı yapmış olduğu açıklamada “Özellikle yaz aylarının yoğunluğunu da hesaba katarsak, filomuza katılmak üzere bekleyen uçaklarımızın da gelmesiyle beraber, ihtiyacımız oldukça artacak. İlave istihdamlarla birlikte bu yıl istihdam sayımız bir rekor olacak. Yeni havalimanını rekorlarla açtık ve yeni bir rekor da çalışan sayımızda olacak. Bu yıl 10 bini bulacak şekilde bir istihdamdan söz ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın bu büyüme ve gelişme trendinin bu muhteşem havalimanı ile taçlandırılmasıyla birlikte bu ihtiyacın giderilmesi mümkün olacak” ifadelerine yer verdi.

2019 Yılı İstihdam Yılı Olacak

Türk Hava Yolları bünyesinde hali hazırda 66 bin personelin çalıştığını ifade eden Aycı kurumsal olarak geleceğe dönük hedefler hakkında da bilgi verdi. Aycı, İstanbul Havalimanına taşınılmasından sonra artan talepler karşısında bazı noktalarda eksikliklerin göze çarptığını, bu eksikliklere daha süratli reaksiyon vermek, havalimanına daha iyi hizmet vermek ve kaliteyi artırmak üzere ilave çalışanlara ihtiyaç duyduklarını yaptıkları değerlendirmeler sonucunda saptadıklarını belirtti.

 

 

Bir yorum bırakın