Bakan Soylu 8 Bin Yeni Bekçi Alımı Yapılacağını Açıkladı

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu muhtarlarla yapmış olduğu toplantıda binlerce bekçi adayını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

İstanbul Kâğıthane’de muhtarlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 bin yeni bekçi alımı yapılacağını açıkladı. Bekçilerin sokaklarda özellikle geceleri sağlanan asayiş ve güvenlikteki önemine değinen Soylu, Türkiye’de 22 bin civarında bekçinin görev yaptığını ve bu sayıya 8 bin yeni bekçi ilave edileceğini belirtti.

Gerçekleştirilen bekçi alımlarının merkezlerle, karakollarla entegre edilerek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemlerin alınacağını takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma noktasında önemli olduğunu ifade eden Soylu, asayiş konusunda alınacak bu yöndeki önlemlerin daha huzurlu ve güvenli ortamlar oluşturacağının altını çizdi.

İstanbul Dünyanın En Temiz 3.Metropolü

Bakan Soylu, annelerin çocuklarını hava kirliliğinden dolayı okula göndermek istemedikleri dönemleri hatırladığını ifade ederken, şu an İstanbul’un dünyanın en temiz 3’üncü metropolü konumuna geldiğinin altını çizdi.

Bakan Soylu’nun Açıklamaları

Bakan Soylu “Türkiye’de 21 binin üzerinde bekçi var ve bunların 4 bin 200’ü İstanbul’da ve 8 bin bekçi daha alacağız. Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz. Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz. Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin, uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem oluşturduk” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bir yorum bırakın