Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Mülakat Olmayacak

0

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada personel alımlarının mülakatla yapılacağı haberi gelmiş ve bu açıklama atama bekleyen binlerce sağlıkçı tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Ancak sanatçı Haluk Levent’in yaptığı paylaşım sonrasında bu tepki yerini sevince bıraktı.

Son zamanlarda yapmış olduğu toplumsal sorumluluk projeleri ve çalışmalarıyla milyonlarca insanın takdirini kazanan sanatçı Haluk Levent, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapmış olduğu görüşmeler sonrasında binlerce sağlıkçıyı ilgilendiren müjdeli haberi duyurdu. Haluk Levent sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü ve Bakan Koca’nın sağlık personeli alımında mülakat olmayacağını bizzat açıkladığını belirtti.

Bakan Koca’nın Açıklamaları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamada “Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek” ifadelerini kullanarak mülakatla alımların olmayacağını doğrulamış oldu. Ayrıca son dönemlerde gündemden düşmeyen ve birçok insanı ilgilendiren kök hücre sonuçları hakkında da konuşan Bakan Koca bekleyen kök hücre sonuçları için aylık inceleme sayısını 4 katına çıkarttıklarını söyledi.

Sanatçı Haluk Levent de kök hücre konusunda Bakan Koca ile görüştüğünü belirtirken” Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile görüştüm. Bekleyen kök hücre sonuçları için aylık inceleme sayısını 4 katına çıkarttıklarını söyledi. Öykü Arin ve onun durumundaki tüm çocuklar için güzel bir haber. Kendilerine teşekkürlerimi ilettim” ifadelerinde bulundu.

 Kök Hücre Nedir

İnsan vücudunda bulunan ve her türlü vücut hücresine dönüşebilen ana hücrelerdir. Sınırsız bir çoğalma ve farklılaşma kapasitesine sahiptir. Kemik iliği ilk kök hücre kaynaklarındandır ve kemik iliği nakli, kemik iliğinden alınan kök hücreler ile gerçekleştirilir.

 

Resim Michal Jarmoluk tarafından Pixabay‘a yüklendi

Bir yorum bırakın