Faruk Çelik Ziraat Bankasına Atandı

0

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Detaylar haberimizde.

Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın Halk Bankası Yönetim Kurulu’na atanmasının ardından eski bakanlar ve siyasiler içerisinden bir flaş atanma haberi de Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası’nın olağan genel kurul toplantısının ardından Faruk Çelik 3 yıl süre ile Ziraat Bankası yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Faruk Çelik Kimdir

17 Ocak 1956 tarihinde Artvin Yusufeli’nde doğdu.

Babasının adı Yaşar, annesinin adı Hedise’dir. Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. Kocaeli İşletme Enstitüsü’nde işletme eğitimi gördü. Refah Partisi’nde il başkanlığı, Fazilet Partisi’nde Genel Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 21’inci dönem Bursa milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi; İçişleri ve Dilekçe Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu üyesi oldu. 22’nci ve 23’üncü dönemlerde Bursa milletvekili; 24’üncü ve 26’ncı dönemlerde Şanlıurfa Milletvekili olarak Meclis’e girdi. 2002 – 2007 yılları arasında Grup Başkanvekilliği yaptı. 60, 61 ve 62’inci hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Bakanlığı görevlerini yürüttü. 64’üncü hükümette de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirildi.

 

 

Bir yorum bırakın