Diyanet İşleri Başkanlığı Görevde Yükselme ve Vaizlik Mülakat Sonuçlarını Açıkladı

0

Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olduğu duyuruda daha önce gerçekleştirilen vaizlik ve görevde yükselme sınavı mülakat sonuçlarını açıkladığını belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapan binlerce personelin merakla beklediği, hatırlanacağı üzere Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 29 Ekim 2018 Pazartesi günü yazılı sınavını yaptığı, 23 Ocak 2019 Çarşamba günü ise mülakatlarını sona erdirdiği vaizlik ve görevde yükselme sınav sonuçlarının bir kısmını bugün açıkladı.

Söz konusu sınavlarla ilgili olarak Başkanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şeflik Sınavı Sözlü Sonuç Duyurusu

2018 Yılı Görevde Yükselme Sınavı (şef) Sınavına (Sözlü) katılan adaylar sınav sonuçlarını kullanıcı hesapları vasıtasıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet adresinden öğrenebileceklerdir. Atama işlemlerine ilişkin hususlar daha sonra Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığı tarafından ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

Vaizlik Sınavı Sözlü Sonuç Duyurusu

2018 Yılı Vaizlik Giriş Sınavına (Sözlü) katılan adaylar sınav sonuçlarını kullanıcı hesapları vasıtasıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet adresinden öğrenebileceklerdir. Atama işlemlerine ilişkin hususlar daha sonra Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığı tarafından ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

Açılan Kadrolar

Diyanet İşleri Başkanlığı çalışan kurum personelleri için 400 Din Hizmetleri Uzmanı, 230 Şef ve 138 şube müdürü kadrosu için görevde yükselme sınavı açarken, 110 murakıp kadrosu için de kurum içi naklen geçiş sınavı açmıştı.

 

 

Bir yorum bırakın